• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • نداریم

بهبود سئو و آنالیز کردن سایت های ساخته شده توسط جوملا

قصد داریم در این آموزش نحوه افزایش سئو و آنالیز کردن سایت هایی که توسط مدیریت محتوی جوملا راه اندازی شده است را به شما آموزش دهیم. در این آموزش به شما می آموزیم که چگونه آماری کامل از سایت خود مانند تعداد بازدید ها، کلمات کلیدی که بیشتر در وب سایت شما مورد استفاده قرار می گیرد، افرادی که به وب سایت شما سر زده اند بیشتر از چه مطالبی بازدید کرده اند، کاربران چه مدت زمانی در وب سایت شما بوده اند و به چه صفحاتی سر زده اند و بسیار موارد دیگر که برای بهبود آنالیز وب سایت مورد نیاز دارید، در این آموزش به شما خواهیم آموخت.

 

سایت های گوناگونی از جمله Google Analytics , getclicky و بسیاری وب سایت های دیگر به ما امکان آنالیز وب سایت مان را میدهد. در این آموزش ما از وب سایت getclicky استفاده می کنیم و دلیل اینکه از وب سایت Google Analytics استفاده نمی کنیم، تحریم کردن ایران توسط این وب سایت می باشد. و از وب سایت Getclicky استفاده خواهیم کرد. این وب سایت رایگان و امکان فراوانی جهت آنالیز وب سایتتان به شما می دهد.

 

گام اول: ساخت اکانت در وب سایت getclicky

کافیست وارد وب سایت getclicky.com شوید سپس بر روی Register که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید.

آموزش رایگان git در پنج گام

بعد از کلیک بر روی لینک Register صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. در این صفحات اطلاعات مربوط به سایت شخصی تان از شما دریافت می شود.

دقت کنید در قسمتی که در تصویر زیر مشخص شده است می بایست نام وب سایت خود ار وارد کنید.

آموزش رایگان git در پنج گام

 

و در نهایت بر روی دکمه Register کلیک کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید. سپس صفحه بصورت زیر را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه کافیست تنها اطلاعات خود را چک کنید و تنظیمات دلخواه مانند زمان و غیره را انجام داده و سپس بر روی دکمه submit کلیک نمایید.

آموزش رایگان git در پنج گام

سپس صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد که در این صفحه کدی در اختیار شما قرار می گیرد که با کپی کردن آن و قرار دان آن در فایل index سایت خود قبل از بسته شدن تگ body، می توانید از آنالیز سایت خود مطلع شوید. حال اگر سایتی دارید که توسط جوملا ساخته شده است می توانید از روشی که گفته شد کد مدنظر را در قسمت فایل index قالب سایت خود کپی کنید و یا می توانید از راه ساده تر استفاده کنید. کافیست پلاگین را توسط تصویر زیر دانلود و بر روی وب سایت خود نصب کنید.

ابتدا وارد آدرس getclicky.com شوید . در نوار منوی بالایی طبق تصویر گزینه app & Plugins کلیک کنید.

آموزش رایگان git در پنج گام

سپس طبق تصویر زیر گزینه joomla  را انتخاب کنید.

 

سپس بر روی گزینه دانلود کلیک کنید تا پلاگین مدنظر دانلود شود.

آموزش رایگان git در پنج گام

 

بعد از اینکه دانلود انجام شد. یک فایل فشرده بصورت زیر در اختیار شما قرار خواهد گرفت

آموزش رایگان git در پنج گام

 

سپس این فایل را از حالت فشرده خارج کنید. داخل این فایل سه پلاگین برای ورژن های 3، 2.5 و 1.5 جوملا در اختیار شما قرار گرفته است.

آموزش رایگان git در پنج گام

حال به محیط نصب جوملا رفته.

آموزش رایگان git در پنج گام

 

پلاگین را نصب کنید.

آموزش رایگان git در پنج گام

بعد از اینکه پلاگین نصب شد، از قسمت افزونه ها، قسمت پلاگین ها را انتخاب کنید.آموزش رایگان git در پنج گام

 

بعد از ورود به قسمت پلاگین های وب سایت، پلاگین clicky را یافته و بر روی آن کلیک کنید تا وارد این پلاگین شوید.

آموزش رایگان git در پنج گام

در این صفحه دو نکته بسیار مهم وجود دارد اول اینکه می بایست پلاگین را از حالت غیر فعال خارج کنید. و سپس Site ID مربوط به سایت خود را در این قسمت وارد کنید. دقت شود که هر سایت که در وب سایت getclicky ثبت می شود، یک Site ID دارا می باشد. نحوه پیدا کردن Site ID در زیر آموزش داده شده است.

آموزش رایگان git در پنج گام

 

برای بدست آوردن Site ID کافیست به اکانت خود در وب سایت getclicky وارد شوید بعد از ورود صفحه ای مشابه زیر را مشاهده می کنید در این صفحه همانطور که در تصویر هم مشخص شده است Site ID در اختیار شما قرار گرفت است. با کپی کردن آن و جایگزین کردن در پلاگین نصب شده اکنون وب سایت شما توسط سایت getclicky آنالیز خواهد شد. و شما می توانید از اطلاعات کاملی که در اختیاز شما قرار می گیرد استفاده کامل را ببرید.

آموزش رایگان git در پنج گام

حال بعد از چند مدتی که می خواهید عملکرد آنالیز وب سایت خود را مشاهده کنید، کافیست به اکانت خود در getclicky مراجعه کنید و مانند تصویر زیر بر روی قسمت Report کلیک کنید تا گزارش کامل در اختیار شما قرار گیرد.

آموزش رایگان git در پنج گام

سپس به صفحه زیر منتقل خواهید شد.

آموزش رایگان git در پنج گام

هر یک از قسمت های فوق موارد زیر را نشان می دهد.

  1. تعداد بازدید ها و مدت زمانی که در وب سایت شما کاربر به گشتزنی پرداخته و تعداد صفحات و یا کلیک هایی که در وب سایت شما انجام داده است .
  2. در این قسمت تعداد کاربرانی که توسط وب سایت های دیگر که وب سایت شما را لینک کرده اند و به وب سایت شما هدایت شده اند به اضافه کلماتی که در موتور های جستجو سرچ شده و به وب سایت شما کاربران رسیده اند به اضافه موقعیت مکانی کاربرانی که به وب سایت شما آماده اند را نمایش میدهد.
  3. در این قسمت نمودار آمار بازدید را به شما نمایش می دهد.
  4. در این قسمت شما می توانید بازه زمانی مدنظر خود را انتخاب کنید. تا مشاهده کنید که در بازه زمانی مدنظر چه تغییراتی وب سایت شما کرده است.